FAQs

 

Safedome Recharge

Na ile wystarczy w pełni naładowana karta?

W zależności od częstotliwości używania, możesz założyć, że w pełni naładowana karta wystarczy na 4 do 5 miesięcy.

 

Ile ładuje się kartę?

Kartę ładuje się około 1 godziny. Po pełnym naładowaniu karty niebieska dioda zgaśnie.

 

Skąd wiem, czy karta wymaga ładowania?

Safedome powiadomi cię, gdy bateria będzie się rozładowywać.

Drugie powiadomienie, jeżeli karta wciąż nie zostanie naładowana, otrzymasz po upływie około miesiąca.

 

W jaki sposób mogę naładować swoją kartę?

Umieść kartę na ładowarce, tak jak pokazano na poniższym obrazku. Karta rozpocznie proces ładowania po zapaleniu się niebieskiej diody.

Kartę ładuje się około 1 godzinę. Po pełnym naładowaniu karty niebieska dioda zgaśnie.

Dlaczego niebieska dioda ładowania się nie zapala?

 • Sprawdź, czy ładowarka jest podłączona do działającego portu USB.
 • Karta może być w pełni naładowana.
 • Karta nie została poprawnie umieszczona na ładowarce. Połóż ją poprawnie, tak ja na obrazku poniżej.
 • Nasze najnowsze karty będą miały zieloną diodę LED do sygnalizowania pełnego naładowania.

   

  Moja ładowarka ma inny rozmiar, niż ta na powyższym rysunku.

  Jeżeli twoja ładowarka jest większa i wskazuje kierunek ułożenia karty podczas ładowania, posiadasz bezprzewodową ładowarkę drugiej generacji.

  Zastąpiliśmy starą ładowarkę inną, szybszą. Posiada ona jasne diody LED wokół pierścienia ładującego, wskazujące status ładowania. Nowa ładowarka posiada też nadrukowaną wskazówkę dotyczącą poprawnego umiejscowienia karty.

   

  Skąd wiem, którą kartę posiadam?

  Karta Safedome Recharge jest w zestawie z ładowarką bezprzewodową (karta Classic nie posiada baterii, którą można ładować).

   

  Czy karta może wydawać głośniejszy sygnał dźwiękowy?

  Ze względu na smukłość karty, trudno jest wpasować tam głośnik, który byłby głośniejszy. Pracujemy nad zwiększeniem głośności i mamy w planach wydanie nowych kart, których dźwięk będzie bardziej słyszalny.

  Nasi inżynierowie bezustannie pracują nad sposobami wytworzenia głośniejszych kart. Regularnie sprawdzaj na naszej stronie internetowej informacje dotyczące najnowszych usprawnień produktów.

   

  Czy ładowarka może posłużyć do ładowania innych urządzeń?

  Nasze ładowarki są kompatybilne z ostatnią wersją standardu bezprzewodowego Qi (1.2.3). Jest to ogólnoświatowy standard ładowania bezprzewodowego. Oznacza to, że ładowarka może służyć do ładowania wszystkich kompatybilnych z nią urządzeń, takich jak telefony, zegarki czy słuchawki.

   

  Czy mogę użyć innej ładowarki?

  Tak, możesz ładować kartę Safedome Recharge inną ładowarką, pod warunkiem że jest ona kompatybilna z tą wersją standardu Qi (1.2.3).

   

  Safedome Classic 

  Na ile wystarczy karta Safedome Classic?

  Karta Safedome Classic została zaprojektowana tak, aby działała około 12 miesięcy (przy standardowej częstotliwości użycia).

   

  Czy kartę Safedome Classic można naładować?

  Nie, karta Safedome Classic jest najcieńszą kartą świata, o grubości 0,76 mm, i nie bylibyśmy w stanie zmieścić w niej cewki doładowującej. Nasza inna karta, Safedome Recharge, jest odrobinę grubsza, ale ma w sobie cewkę doładowującą.

   

  Łączenie z kartą

  Dlaczego karta nie łączy się z aplikacją?

  Postępuj zgodnie z instrukcją instalacji karty i upewnij się, że karta i telefon są obok siebie. Jeżeli mimo to wciąż masz problem, spróbuj:

  1.  Wyłączyć Bluetooth na 10 sekund (w ustawieniach telefonu), a następnie włączyć go ponownie. Zresetuje to Bluetooth. Następnie spróbuj połączyć urządzenia ponownie.
  2.  Wyłącz i włącz telefon ponownie, a następnie spróbuj połączyć urządzenia ponownie.
  3.  Mocno wciśnij przycisk na karcie. Jeżeli dioda LED działa, spróbuj połączyć urządzenia ponownie. Jeżeli dioda LED nie działa, upewnij się, że twoja karta Safedome Recharge jest naładowana.
  4.  Spróbowałeś/aś wszystkich powyższych rozwiązań i wciąż masz problem? Napisz do nas na adres hello@safedome.com i postaramy się ci pomóc.

   

  Wystąpiło zakłócenie podczas łączenia się karty z moim telefonem

  Spróbuj połączyć kartę ponownie. Postępuj zgodnie z instrukcją instalacji karty i upewnij się, że karta i telefon są obok siebie.

  Jeżeli wciąż masz problem, napisz do nas na adres hello@safedome.com i postaramy się ci pomóc.

   

  Problem z ponownym połączeniem karty.

  Jeżeli masz problem z ponownym połączeniem karty, przyciśnij przycisk przez dłużej niż 5 sekund. Dioda na karcie mignie 3 razy, a karta się uruchomi ponownie I połączy z aplikacją. Jeżeli karta wciąż nie wyświetla się wśród połączonych urządzeń, wymuś zamknięcie aplikacji, a następnie uruchom ją ponownie. Karta powinna być teraz połączona.

   

  Powyżej jakiej odległości karta się rozłącza?

  Zasięg Bluetooth zależy od różnych czynników.

  • Safedome Classic: Ta karta korzysta z Bluetooth 4 i ma na zewnątrz zasięg około 50 metrów (164 stopy). Wewnątrz zasięg ten maleje do 10-25 metrów (32-82 stopy) z powodu zakłóceń spowodowanych przez ściany, inne urządzenia, duże obiekty lub nawet ludzi.
  • Safedome Recharge: Ta karta korzysta z Bluetooth 5 i ma niemal dwukrotnie większy zasięg na zewnątrz, ok. 100 metrów (328 stóp), a także większy zasięg wewnątrz.

    

    Dlaczego ciągle otrzymuję błędne powiadomienia?

   • Lokalizacja: Nasze testy pokazują, że karty Safedome działają w większości portfeli i torebek. Jeżeli otrzymujesz błędne powiadomienia, spróbuj ułożyć kartę inaczej w swoim portfelu lub torebce.

   • Zakłócenia radiowe: Bywa, że budynki lub pewne obiekty mogę wpływać na łączność Bluetooth i powodować błędne powiadomienia.
   • RFID: Nie korzystaj z karty Safedome w portfelach blokujących RFID – blokuje to sygnał Bluetooth. Jeżeli posiadasz w portfelu metalową kartę kredytową, może być ona również odpowiedzialna za blokowanie sygnału.
   • Rozładowana bateria: Karta Safedome Classic ma baterię, która będzie zasilać urządzenie przez 12 miesięcy. Jeżeli po przyciśnięciu i przytrzymaniu przycisku na karcie dioda się nie zapala, konieczne jest zamówienie nowej karty.


   Czy mogę połączyć 1 kartę z 2 telefonami?

   Nie, ale możesz połączyć do 5 kart z 1 telefonem.

    

   Mój iPhone 7 ma problem z połączeniem Bluetooth

   Zdarza się, że iPhone7 nie łączy się poprawnie poprzez Bluetooth. Zwykle regularne resetowanie telefonu rozwiązuje wiele problemów i usuwa wszelkie błędy.

   Wejdź na poniższą stronę i dowiedz się więcej o problemach Bluetooth z iPhone 7. https://www.ikream.com/2018/09/fix-unstable-intermittent-bluetooth-connectivity-iphone-7-plus-troubleshooting-guide-27109

     

   Powiadomienia dźwiękowe

   Dlaczego nie słyszę powiadomień?

   Włącz „Powiadomienia rozłączenia” w Ustawieniach.

   Upewnij się, że głośność telefonu jest odpowiednia, oraz że nie jest w trybie cichym (iOS).

    

   W jaki sposób zmienić dźwięk powiadomień?

   Przejdź do Ustawień aplikacji > Powiadomienia dźwiękowe, następnie wybierz dźwięk powiadomienia, który ci się podoba. Do wyboru masz sześć dźwięków.

    

   Pytania o aplikację

   Dlaczego Safedom nie wysyła mi powiadomień po rozłączeniu się z aplikacją?

   Powiadomienia o rozłączeniu zostały tymczasowo wyłączone w nowej aplikacji, ponieważ pracujemy and nową funkcją multi-karty. Ulepszony system zawiadamiający zostanie ponownie wprowadzony przed świętami Bożego Narodzenia 2018. Będzie on w stanie w inny sposób informować cię o różnych przedmiotach, np. portfelu, kluczach czy torbie. Jeżeli masz jakieś inne pytania, napisz do nas maila na adres hello@safedome.com

   Jaka jest najmniejsza lokalizacja (strefa bez powiadomień), którą można ustanowić?

   30 metrów (99 stóp). Bierze to pod uwagę niektóre nieścisłości wynikające z działania GPS wewnątrz pomieszczeń. Zalecamy ustawienie strefy bez powiadomień na 50 metrów (164 stopy) lub więcej. Pomoże to z lokalizacjami mającymi słaby zasięg GPS.

    

   Dbanie o kartę

   Co zrobić, gdy przypadkiem rozleję wodę na kartę?

   Karta jest zaplombowana i wodoodporna. Wytrzyj ją i sprawdź, czy działa poprawnie wciskając przycisk na karcie. Powinno to zapalić diodę LED.

    

   W jaki sposób kartę się wyłącza i włącza?

   Po połączeniu, karta zawsze jest włączona i zwykle nie wymaga wyłączania. Jeżeli jednak chcesz kartę wyłączyć, postępuj zgodnie z poniższą instrukcją:

   • WYŁĄCZ: Przejdź do ustawień aplikacji I stuknij w “Wyłącz Safedome”.
   • WŁĄCZ: Przyciśnij i przytrzymaj przycisk na karcie, do momentu kiedy mignie dioda.

    

   W jaki sposób wymienić baterię?

   Zarówno w przypadku Safedome Classic jak i Safedome Recharge, bateria jest zaplombowana wewnątrz wodo- i pyłoodpornej karty.

   • Safedome Classic: Bateria wystarcza na jeden rok lub dłużej i nie jest możliwe jej ponowne naładowanie. Po jej wyczerpaniu należy zdeponować zużytą kartę w centrum utylizacji.
   • Safedome Recharge: Baterię można ponownie naładować. Powinna wytrzymać około trzech miesięcy, w zależności od częstotliwości korzystania z dzwonka.

     

    Co zrobić, jeżeli moja karta jest uszkodzona?

    Nie przejmuj się. Napisz do nas na adres: hello@safedome.com i pomożemy ci rozwiązać twój problem.

     

    Dotyczące telefonu

    Jakie telefony są obsługiwane przez kartę?

    iOS:

    • Obsługujemy iPhony od wersji 4S do wersji X.
    • Telefon musi działać na systemie iOS 9 lub nowszym.
    • Zalecamy korzystanie z najnowszej wersji systemu iOS. Wcześniejsze wersje mają problem z obsługą Bluetooth.
    • Obsługujemy także iPad Mini oraz iPady 3 generacji oraz nowsze. Aplikacja jest jednak projektowana z myślą o telefonach.

     

    Android:

    • Obsługujemy urządzenia działające z Bluetooth LE na systemie od Lollipop 5 do systemu Oreo 8 i nowszych.
    • Prosimy o zainstalowanie najnowszych aktualizacji oprogramowania, aby korzystanie z Bluetooth oraz Safedome przebiegało jak najpłynniej.

     

    Czy aplikacja w znaczący sposób zużywa baterię w moim telefonie?

    Karty Safedome korzystają z Bluetooth Low Energy (LE) oraz minimalnego poziomu zasilania z baterii, między 1% a 3% w normalnych warunkach. To mniej niż większość aplikacji na twoim telefonie. Aby sprawdzić zużycie baterii, postępuj zgodnie z poniższą instrukcją:

    • iOS: Przejdź do Ustawień telefonu > Bateria i znajdź Safedome na liście aplikacji. Aby uzyskać dokładniejszy odczyt, zalecamy wybranie zakładki „ostatnie 7 dni” i sprawdzenie wartości po pierwszym tygodniu użytkowania Safedome.
    • Android: Przejdź do Ustawień > aplikacje i wybierz Safedome.

     

    Co się stanie po wymianie telefonu na nowy?

    Należy rozłączyć kartę od starego telefonu i połączyć ją z nowym telefonem. Aby kartę rozłączyć, przejdź do Ustawień aplikacji.

     

    Podróżowanie i zasady korzystania w samolocie

    Czy moja karta Safedome będzie działać za granicą?

    Tak, Safedome działa wszędzie. Aplikacja wymaga włączonego Bluetooth i połączenia z Internetem, za pośrednictwem WiFi lub sieci komórkowej. Jeżeli nie masz połączenia z Internetem, podstawowe funkcje powiadamiające będą wciąż działać, lecz nie będziesz już widział swojego położenia na mapie.

     

    Czy bezpiecznym jest zabierać kartę na pokład samolotu?

    Tak, Safedome korzysta z Low Energy Bluetooth (LE), na korzystanie z którego większość linii lotniczych zezwala w trakcie lotu. Jeżeli zostaniesz poproszony o przełączenie karty w tryb samolotowy, przejdź do Ustawień aplikacji i stuknij w „Wyłącz kartę”.

    Po wylądowaniu włącz kartę ponownie, przyciskając i przytrzymując przycisk, aż zaświeci dioda.

      

    Ogólne

    Czy karta będzie działać w portfelu RFID?

    Nie, portfele RFID są zaprojektowane w celu zakłócania lub całkowitego blokowania sygnału Bluetooth. Nasze karty korzystają z Low Energy Bluetooth. Nawet metalowa karta kredytowa znajdująca się w twoim portfelu może zablokować sygnał.

     


     

     

    Jeżeli masz jakiekolwiek inne pytania dotyczące Safedome, napisz do nas na adres: hello@safedome.com

     

    x

    x